دانشجویان چینی در پروژه شبیه سازی زندگی 200 روزه در سیاره های مختلف شرکت کردند

[ad_1]

هم رسان: چین یک آزمایش شبیه سازی شروع کرده تا زندگی در یک سیاره دیگر را شبیه سازی کند. در این طرح 4 دانشجوی دانشگاه پکن در آزمایش ایزوله 200 روزه با نام Lunar Palance 365 شرکت دارند که هدف از آن شبیه سازی زندگی در سیارات دیگر از جمله مریخ و ماه است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این دانشجویان باید به مدت 200 روز در محیطی کوچک بمانند و تنها به منابعی دسترسی خواهند داشت که در ماه یا مریخ وجود دارد.

آنها برای تولید اکسیژن مورد نیاز خود باید از گیاهان استفاده کنند تا ببینند در صورتی که واقعاً به این سیارات سفر کردند تا چه مدتی می توانند بدون اکسیژن زنده بمانند. همچنین مجبور خواهند بود از تصفیه فاضلاب آب آشامیدنی خود را تهیه کنند و با کمترین امکانات این 200 روز را سپری کنند.
جدای از این شرایط، این احتمال وجود دارد که این دانشجویان با مشکلات روحی و روانی مواجه شوند. البته کارهای مختلفی در طول روز برای آنها در نظر گرفته شده است تا بتوانند همچنان انگیزه خود را برای ادامه این آزمایش 200 روزه حفظ کنند. این آزمایش یک شبیه سازی واقعی است، چرا که آنها در مدت این 200 روز مجبور هستند در یک فضای کوچک و دور از خانواده و دوستان خود زندگی کنند.

البته باید اشاره کنیم که این دانشجویان در این مدت از نور خورشید محروم خواهند بود که مسلماً این مسئله در سلامت روانی و جسمی آنها تأثیر خواهد گذاشت.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *